Sandbox Metaverse Nedir?

Oyun oynarken para kazanmak ister misiniz? The Sandbox, size tam olarak bunu sunuyor.

2011 yılında Pixowl adlı oyun şirketi tarafından kurulan Sandbox’ın CEO’su Arthur Madrid’tir. Şirketin COO’su Sebastien Borget ise projenin başında yer alan bir diğer isimdir. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu SAND, merkeziyetsiz bir oluşumdur.

Blok zincir teknolojisini, NFT’leri ve merkeziyetsiz finansı birleştirmeyi amaçlayan Sandbox oyna-kazan mantığına sahiptir. Oyuncular Sandbox içerisinde yarattıkları blok zincir tabanlı avatarları ile sanal dünyanın içine girebilmektedir.

SAND Token Nedir?

Kullanıcılar, ücretsiz tasarım araçları ile kendi oyunlarını veya çeşitli dijital varlıklarını yaratabilmektedir.  Sonrasında isterlerse bu sanal ürünleri NFT haline getirip 2021 yılının Nisan ayında kurulan Sandbox marketinde SAND token karşılığında satışa koyabilir.

 Sandbox’ın tokeni SAND’tir. Likidite madenciliği yapılabilen bu token, aynı zamanda oyun içerisinde ödül olarak da elde edilebilir.

Sandbox LAND Nedir?

Sandbox metaverse’ünün içerisinde tam 166.464 tane LAND bulunmaktadır. LAND’ler, kullanıcıların üzerinde oyun ve benzer varlıklar inşa edebildiği dijital arsalardır. Oyuncular arsalarının değerini arttırabilir veya bu arsalardan kazanç elde etmek için onları kiralayabilir. Birden fazla LAND bir araya getirilerek ESTATE (arazi,mülk) elde etmek de mümkündür.

Sandbox’a Nasıl Giriş Yapılır?

Eğer Sandbox evreni ilginizi çektiyse öncelikle sanbox.game sitesine girmeniz gerekmektedir. Üyelik işlemleri sırasında ödeme veya arsa satın almak için bir MetaMask cüzdanına sahip olmanız gerektiğini göreceksiniz. Chrome eklentisi olarak MetaMask’ı bilgisayarınıza yükledikten sonra bir MetaMask cüzdanı edinin. Ardından bu cüzdanı Sandbox ile eşleştirin. Hesabınızı bağladıktan sonra kullanıcı adınızı, mailinizi ve şifrenizi girin. İşte artık Sandbox’tasınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top