Metafluence ile Metaverse’te Influencer’lık

Facebook adını Meta olarak değiştirdikten sonra inanılmaz bir hızla hayatımıza giren metaverse kavramı, oldukça ilgi çekici projeleri de beraberinde getirdi. Yatırımcıların beğenisine sunulan projeler, farklı iş fırsatları doğurdu. Metafluence adlı proje ise influencerları, takipçilerini ve markaları sanal dünya ile birleştirmek için ilk adımı attı.

Samsung, Nike, Adidas, H&M gibi birçok markanın metaverse’e dahil olurken, markaların satışlarını etkileyen “influencer” etkisi de göz ardı edilmedi. Markaların, tüketicileri ile iletişim kurabilmeleri için önemli yere sahip influencerlar, metaverse’te de alışverişi bir üst kademeye taşımak için ön plana alındı.

Influencer’lar ve Tüketiciler İçin Güvenli Bir Dünya

24 Ocak 2022 tarihinde DEX Offering etkinliğinde lansmanı gerçekleştirilen Metafluence, influencerların metaverse’e katılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Beraberinde onların takipçilerini de davet eden bu sanal dünya; kullanıcılarının birbirleri ile etkileşime girebileceği, yaşam tarzlarını paylaşabileceği ve çeşitli koleksiyonları toplayıp satabileceği bir ortam vadediyor.

Marka ve ürünlerin tanıtılması konusunda iş birliği yapılan influencerlar, dolandırıcılık amacıyla sosyal medyayı kullanan diğer kullanıcılar nedeniyle kötü bir imaja sahip olabiliyor. Metafluence, influencerların markalarla olan iş ortaklıklarının doğru şekilde işleyebilmesi ve tüketicilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri için sanal bir evren inşa ediyor. Projenin ana noktası ise Metahut’lardan oluşuyor.

Metahut nedir? Metahut’ta Neler İnşa Edilir?

Metahut, Metafluence evreninde kullanıcıların belirli parsellere inşa ettikleri mülkiyetlere verilen addır. Bu dijital konutlar, influencerların etkinlik düzenleyebileceği ve takipçilerini davet edebileceği alanlardır. Influencerların dijital konutları, kullanıcıların alışveriş yapabileceği yerlere yakın konumlara yerleştirilmiştir. Her influencer, satın aldığı Metahut’ı dilediği gibi tasarlatma özgürlüğüne sahiptir.

Sınırlı sayıda bulunan dijital konutlarda alışveriş ve NFT odaları da yer almaktadır. Influencerlar alışveriş odalarında kendilerinin tasarladığı dijital ve fiziksel ürünlerin satışını sağlayabilmektedir. Bunların yanı sıra Metahut’ların içerisinde influencerların iş birliği yaptığı markalara ait ürünler de tüketicilerin beğenisine sunulabilmektedir.

Dijital konutlar içerisinde bulunan ve sanal galeri olarak kabul edilen NFT odaları içerisinde influencerlar dijital varlıklarını veya koleksiyonlarını sergileyebilmektedir. Bu evrende gerçekleştirilecek tüm işlemler blok zincir teknolojisi ile sağlanır.

$METO Token Nedir?

Metafluence evreninde kullanıcıların bir şeyler satın almak veya satmak için kullanacakları para birimi $METO tokendir. Metahut’ların satın alınmasında ve geliştirilmesinde yalnızca bu para birimi kullanılabilmektedir. Kullanıcılar etkinlik biletleri almak istediklerinde de yine $METO tokene ihtiyaç duyulmaktadır.

Dünya çapında ilgi gören Metafluence projesin sahibi Elvin Aziyev’in ekibinde, kripto dünyasının tanınan isimlerinden Evan Luthra’da yer alıyor. Şu anda birçok üst düzey influencerın bu projede yer alacağı biliniyor. Gelecekte metaverse’ün insanlara başka neler sunacağını hep birlikte göreceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top